SITODRUK

Profesjonalna i najbardziej trwała technika zdobień. Nadruk sitodrukowy jest bardzo odporny w codziennym użytkowaniu, co towarzyszy praniu i eksploatacji wyrobów włókienniczych.

Najczęściej drukujemy farbami plastizolowymi, które gwarantują precyzyjne odwzorowanie żywych kolorów, mieszamy je także wg kolorystyki Pantone.

Większość farb spełnia najwyższe standardy jakości. Posiadają certyfikat Eco Passport (zgodny z Oeko-Tex Standard 100), są zgodne z CPSIA (Consumer Product Safety Improvement Act) oraz pozbawione PVC i ftalanów, co ma ogromy wpływ na bezpieczeństwo, zwłaszcza przy odzieży dla dzieci.

Farby plastizolowe stanowią doskonałą bazę do produkcji efektów specjalnych, jak nadruki 3D, brokaty, efekt poniszczenia ‘vintage’, nadruki puchnące, efekt skórki pomarańczy, błyszczące, matowe….. i wiele-wiele innych.

Wykorzystujemy także farby wodne, niestety mają one słabszą siłę krycia, więc stosuje się je głównie na jasne podłoża włókien naturalnych. Zaletą farby jest jej ekologiczny charakter. Cienka warstwa farby jest miękka i elastyczna, dzięki czemu uzyskujemy praktycznie nie wyczuwalny nadruk pod palcami.

Na tekstyliach z tworzyw sztucznych takich jak ortalion, nylon czy poliestrów używanych do produkcji kurtek, parasoli, torb sportowych etc. oraz na podłożach trudno drukowalnych, np. podłoża powlekane impregnatami, stosujemy farby rozpuszczalnikowe. Dobrze kryją i mają dobrą odporność na spieranie.

HAFT

Haft jest bardzo odporny na pranie, prasowanie i ścieranie, a także zapewni odpowiednią prezencję produktów.

W połączeniu z twórczą wyobraźnią możemy wykonać np. połączenie haftu z nadrukiem. Posiadamy szeroką gamę kolorystyczną nici.

Zapewniamy haft, nawet w mniejszych ilościach tak, aby zagwarantować Państwu kompleksową paletę zdobień tekstylnych.

FLEX & FLOCK

Folie termotransferowe flex (gładki) i flock (z meszkiem) to technika oparta na wycinaniu ploterem tnącym wzorów, napisów, prostej grafiki a następnie odpowiednio utrwalonych za pomocą pracy termotransferowej. Oprócz standardowych kolorów folii istnieje wiele różnych ciekawych wzorów i efektów jak np.  brokatowa, efekt tęczy, folia odblaskowa (m.in. certyfikowana), metaliczna, skóra węża, carbon, jeans etc.

LATEKS & EKO SOLWENT

Wydruki lateksowe oraz eko i solwentowe na flexie, umożliwiają zadruki pełno kolorowe z szerokimi możliwościami aplikacji praktycznie na każde podłoże.
Sprawdzą się zarówno na odzież bawełnianą jak i poliestrową. Lateks najnowszej generacji charakteryzuje się dużą trwałością. Technika idealna do grafik kolorowych przy mniejszych i średnich nakładach.

SUBLIMACJA

Nadruki sublimacyjne stosujemy jedynie na materiały wykonane w całości z poliestru lub jej zdecydowanej większości, materiał powinien być koniecznie w białym kolorze.

Wydruki  sublimacyjne przenosi się na tkaniny za pomocą pras termotransferowych w wysokiej temperaturze przy dużym docisku. Farby przenikają w głąb materiału, dzięki czemu nadruk charakteryzują się niezwykle wysoką trwałością.

Kolejną zaletą jest odzwierciedlenie bardzo żywych i dokładnych kolorów.

CO O NAS MÓWIĄ

Instagram has returned invalid data.
Nadruki - PAN NADRUK - nadruki na tekstyliach oraz produkcja odzieży